Хто платить, якщо у винуватця ДТП немає страховки: наслідки та можливості

Зіткнення на дорозі може призвести до серйозних пошкоджень автомобілів і, найголовніше, травм для учасників ДТП. Коли винуватець аварії не має страховки на свій автомобіль, постає питання про те, хто платитиме за збитки та медичні витрати постраждалих. Ця ситуація викликає багато суперечок та неоднозначних думок, але існують деякі правила та закони, що регулюють відповідальність водіїв без страховки.

Нещасний випадок на дорозі може призвести до фінансових втрат для всіх сторін: водіїв, пасажирів та потерпілих. У випадку, якщо винуватець ДТП не має страховки на свій автомобіль, жертви можуть опинитися перед вибором – брати на себе фінансову відповідальність або використати інші способи для компенсації за збитки.

У більшості країн є обов'язкові вимоги до наявності страховки на автомобілі для захисту інших учасників дорожнього руху. Проте, додавати цю вимогу до чинного законодавства – справа непроста, оскільки це потребує змін у законах та організаційних процесах. В результаті подібні страховки, як правило, залишаються добровільними.

Хто платить, якщо у винуватця ДТП немає страховки
СитуаціяПлатник
Винуватець ДТП має винних пасажирів без страховкиВинуватець ДТП
Винуватець ДТП не має страховкиВинуватець ДТП
Винуватець ДТП ухиляється від відповідальностіДержава
Винуватець ДТП є безробітним чи не має достатніх коштівДержава
Винуватець ДТП є юридичною особоюЮридична особа

Як правило, якщо людина не має страховки і вона відмовляється платити, то водій звертається або до МТСБУ, або до суду для врегулювання конфлікту. Відразу зазначимо, що виплата з ОСАЦВ має обмеження в 130 000 грн на ремонт автомобіля і в 260 000 грн у разі якщо в аварії постраждала людина.6 лист. 2021 нар.

Що робити, якщо у винуватця ДТП немає поліса ОСАЦВ Україна?

Єдиний шлях для компенсації збитків у такій ситуації – звернення до суду з позовними вимогами безпосередньо до винуватця ДТП.

Хто відшкодовує збитки при ДТП винуватець водій чи власник автомобіля?

Останнім часом суди все частіше визнають винуватців аварії (які не є власниками машини), просто користувачами джерела підвищеної небезпеки. А вся відповідальність за відшкодування збитків лягає на власника, якого суд вважає власником автомобіля.

Що відшкодовує винуватець ДТП?

Страховик ОСАЦВ має право вимагати у винуватця лише ту суму, яку виплатив за відновлення пошкодженої машини та як відшкодування шкоди життю та здоров'ю потерпілого. Максимальний розмір відшкодування на ремонт по ОСАЦВ становить 400 000 рублів, за заподіяння шкоди життю та здоров'ю – 500 000 рублів.

Що буде із винуватцем ДТП?

Якщо винуватець ДТП порушив правила дорожнього руху, доведеться сплатити штраф – від 500 до 30 000 рублів. За нетверезе водіння позбавляють прав. Якщо постраждали люди, винуватець може отримати штраф від 2000 рублів або до 15 років ув'язнення, залежно від ступеня тяжкості ушкоджень.