Як вилікувати аденоїди: ефективні методи та поради
Аденоїди – це лімфатична тканина, яка розташовується в задній частині носової порожнини. Вони є частиною імунної системи та допомагають захищати організм від бактерій та вірусів. Однак іноді аденоїди збільшуються в розмірі і починають заважати нормальному диханню та слуху.
Симптоми збільшених аденоїдів можуть включати утруднене дихання через ніс, постійну закладеність носа, нічне хропіння, часті інфекції верхніх дихальних шляхів, проблеми зі слухом, часті риніти та синусити. Якщо ви помічаєте подібні ознаки у себе чи своєї дитини, варто звернутися до лікаря для діагностики та призначення лікування.
Лікування аденоїдів може містити як консервативні методи, так і хірургічну інтервенцію. Залежно від ступеня збільшення та симптомів лікар може рекомендувати застосування протизапальних препаратів, полоскання носа сольовими розчинами, прийом антибіотиків для боротьби з інфекцією, а також фізіотерапевтичні процедури.
У більш важких випадках, при яких консервативні методи не приносять достатнього ефекту, може знадобитися операція видалення частини або повністю аденоїдів. Операція проводиться під загальним наркозом та дозволяє повернути нормальне дихання та слух.
Що таке аденоїди? |
---|
Аденоїди – це лімфоїдні тканини, які знаходяться в задній частині носової порожнини, навколо задньої частини горлянки. Вони відіграють важливу роль захисту організму від інфекцій. Однак іноді аденоїди збільшуються через запалення і стають причиною різних проблем, таких як порушення дихання, постійні нежить та ін. |
Симптоми збільшених аденоїдів |
|
Методи лікування |
|
Профілактика |
|
Що реально допомагає від аденоїдів?
Сучасні методи лікування хронічного аденоїдиту Промивання аденоїдних вегетацій за допомогою електровідсмоктування Лазеротерапія ВУЗОЛ терапія Фотохромотерапія помаранчевим кольором
Які препарати зменшують аденоїди?
Полегшити носове дихання при аденоїдиті допоможуть судинозвужувальні препарати – нафтизин, тизин, отривін. Комбіновані препарати одночасно з цим знижують вироблення носового слизу (отривін-комплекс). Дубячі засоби борються з такими симптомами як підвищена кількість серозного відокремлюваного з носа.
Що можна капати дитині в ніс при аденоїдах?
З метою відновлення носового дихання рекомендується щодня 3 рази на день закопувати дитині в ніс судинозвужувальні краплі (Вони знімають набряк слизової та відновлюють прохідність дихальних шляхів). До препаратів, що найчастіше призначаються, відносяться галазолін, нафтизин, ксилен, віброцил, санорин і т.д.