Які покарання передбачені за прогул та як їм уникнути

Прогули є порушенням встановленого графіка та порядку як у сфері освіти, так і на робочому місці. У разі прогулу працівники або студенти піддаються різним санкціям, які нерідко супроводжуються серйозними наслідками.

Прогули в освітніх закладах насамперед можуть спричинити негативні оцінки за відвідування занять та додаткові навчальні навантаження.

У робочій сфері прогули, у свою чергу, можуть призвести до втрати заробітної плати, дисциплінарних стягнень і навіть звільнення. Від рішення керівництва залежить, яких заходів щодо покарання буде вжито стосовно працівника, який порушує встановлений графік.

Як можуть покарати за прогул
ПокаранняОпис
ДоганаУсне попередження від викладача чи керівника групи.
ЗауваженняПисьмове зауваження від викладача чи керівника групи.
Усна доганаУсне попередження перед групою чи класом.
Запис у журналіОформлення факту прогулу у журналі відсутності.
ШтрафМатеріальне стягнення за прогул.
Пропуск урокуПерепустка окремого уроку чи заняття як покарання.
ВідрахуванняПовний виняток із навчального закладу за систематичні прогули чи порушення.

Відповідно до статті 147 КЗпП за порушення трудової дисципліни (у тому числі за прогул) до працівника може бути застосований лише один із таких заходів стягнення: 1) догану; 2) звільнення.

Як можна покарати працівника за прогул?

Роботодавець має право застосувати лише один вид покарання за прогул за Трудовим кодексом. зауваження, догана чи звільнення. Одночасне використання двох методів не передбачено законом. При виборі матеріального покарання інакше.

Чи можна звільнити за прогул без пояснювальної?

Коли зі співробітника не запитується пояснювальна, а просто здійснюється звільнення за прогул. це порушення процедури. Відповідно, на другому етапі роботодавець з'ясовує у співробітника, чому його не було на роботі. Пояснення потрібно оформити письмово, потім дається 2 робочих дня.

У якому разі можуть звільнити за статтею за прогул?

Звільнити працівника за прогул можна, якщо він відсутній на робочому місці без поважних причин протягом усього робочого дня або зміни або більше чотирьох годин поспіль.