Загадки та обряди Маланки: хто і чому ходить на це українське свято

Маланка – традиційне свято, яке відзначається в Україні та деяких інших слов'янських країнах. Це свято супроводжується яскравими та барвистими уявленнями, в яких беруть участь різні персонажі. Хто вони?

Один із найвідоміших та найпопулярніших персонажів Маланки – Молодняк. Він зображується молодою та красивою людиною у традиційному національному одязі. Молодняк символізує молодість, силу та радість.

Ще одним персонажем, який є невід'ємно присутнім на Маланці, є Козар. Козар – це висока людина, одягнена в спеціальний костюм, вкритий соломою. Він являє собою втілення врожаю, родючості та достатку.

Також у Маланці беруть участь Леді, які є представницями жіночої статі. Вони зазвичай одягнені в красиві національні костюми та беруть активну участь у танцях та піснях.

Хто ходить на Маланку
Ім'яВік
1Олександр25
2Катерина27
3Іван23
4Марія24
5Микола28

Серед дійових осіб – дід, бабця, циган, циганка, коза, чорт. У масках і костюмах щедрувальники ходять від будинку до будинку і радують перехожих танцями та жартами.13 січ. 2019 р.

Хто водить Маланку?

Маланка має носити віночок зі стрічками, намисто, різні прикраси, а Василь – чоботи, жупан та шаровари. У хлопців свої традиції, вони – «водять Маланку», а серед казкових персонажів можна зустріти козу, журавля, циган і зазвичай Маланку, в яку переодягається один із холостяків. Збережена копія

Що не можна робити на Маланку?

Не можна лаятися, сваритися, поганословити і бажати іншим зла. У свято не можна ображатися чи відмовляти пробачити людині. За народними повір'ями, це може відлякати успіх. Церква також забороняє ворожити на свято.

Де святкують Маланку?

Напередодні Старого Нового року, тобто 13 січня, Україні Зазвичай відзначають Щедрий вечір, чи як його ще називають у народі – свято Маланки.