Чи можна їсти периллу сирою?
Олія перилли – це олія, отримана шляхом холодного віджиму насіння рослини перилла. Листя, також відоме як японське
, китайський базилік і ккае-ніп, можна їсти сирим або вареним, а побічний продукт (він же макуха) виробництва олії використовується як корм для тварин або добриво.Jul 21, 2020
Поверхня листя, як правило, гладка і злегка текстурована, на дотик створюється помітне жилкування, а деякі сорти вкриті шаром оксамитового пуху. Стебла рослини особливо квадратні, зелені та волохаті. Листя перилли їстівні сирими або вареними і відомі своїм міцним, мускусним і м’ятним ароматом.
Perilla frutescens, однорічна трав'яниста рослина сімейства губоцвітих, культивується в Китаї більше 2000 років. P. frutescens є однією з перших лікарських і їстівних рослин, опублікованих Міністерством охорони здоров'я. Його листя, стебла та насіння можна використовувати як ліки та їжу.
Листя є використовується свіжим як ссам (обгортання) на корейських барбекю. Якщо їх приготувати різними способами, вони також стануть чудовим банчаном. Листя перилли можна маринувати кількома способами: джангаджі на основі соєвого соусу або кімчі, приправлений гочугару. Будь-який підхід створює стопку розм’якшеного листя, що прилипає одне до одного.
Шисо відноситься до сімейства м'ятних. Завдяки великим зубчастим листям, яскравому кольору та освіжаючому смаку його можна їсти свіжі, мариновані або смажені у фритюрі, і він часто з’являється в суші та тарілках із сашимі. У той час як зелене листя придатне для їжі, червоне листя використовується для маринування.
Свіжі зелені листя перилли популярні в корейській кухні. Їх смак десь середній між базиліком і м'ятою. Ми використовуємо їх цілими в загортаннях і барбекю або подрібненими, щоб додати трохи м’ятного смаку багатьом іншим стравам.