Чи залишилися корінні жителі острова Пасхи?

Найсхідніша полінезійська культура, нащадки корінних жителів острова Пасхи становлять близько 60% нинішнього населення острова Пасхи і значна частина їхнього населення проживає на материковій частині Чилі.

Рапа-Нуї, іспанською також відомі як Паскуенсе, є полінезійським народом, більшість якого проживає на Рапа-Нуї/Острові Пасхи. Кілька сотень мешкають на материковій частині Чилі та на Таїті. Станом на 2013 рік лише 2553 особи називали себе рапа-нуї, що становить приблизно 0,3 відсотка від загальної чисельності корінного населення Чилі..

Незважаючи на те, що він розташований на східній околиці Полінезійського трикутника та на відстані 3526 км від найближчого континентального масиву (узбережжя Чилі), що робить його одним із найбільш ізольованих населених пунктів у світі,люди зараз живуть на острові Пасхи.

Вирубка лісів, рабство і щури всі вони були чинниками зменшення населення тихоокеанського острова. Більшість людей чули про знищення населення острова Пасхи (також називають Рапа-Нуї) і бачили фотографії масивних кам'яних статуй (моаї), що вздовж берегової лінії.

Але найбільш вражаючою історією острова Пасхи є його крах. Острів Пасхи є одним із найбільш екстремальних прикладів вирубки лісів у світі: весь ліс зник і всі види дерев вимерли. Докази свідчать про те, що вирубка лісу почалася приблизно в 900 році і досягла піку в 1400 році.

Острів Пасхи має особливу турботу та захист з боку чилійського уряду, тому існує вищий контроль людей, які в'їжджають на цей острів, ніж у порівнянні з рештою Чилі. В аеропорту Сантьяго (столиці Чилі) Ви можете сісти на борт літака як турист, або як резидент.