Чим цікавий факт про шкалу Ріхтера?

Кожне збільшення на одну одиницю також означає вивільнення приблизно в 31 раз більше енергії, ніж те, що представлене попереднім цілим числом на шкалі. (Тобто землетрус силою 5,0 виділяє в 31 раз більше енергії, ніж землетрус силою 4,0.) 14 серпня 2024 р.

Ріхтер винайшов шкалу не один. У нього був партнер, Бено Гутенберг, який співпрацював над формулою вимірювання, коли вони були професорами Каліфорнійського технологічного інституту. Ім’я Гутенберга втрачено в історії, факт, який хвилював Ріхтера, але лише пізніше.

12 дивовижних фактів про землетруси

  • Щороку відбувається кілька мільйонів землетрусів. …
  • Землетрус може вплинути на тривалість дня. …
  • Сан-Франциско рухається до Лос-Анджелеса…
  • Стояча вода пахне перед землетрусом. …
  • Внутрішні хвилі після землетрусу називаються «сейшами».

Шкала Ріхтера НЕ змінюється від 1 до 10, або між будь-якими межами взагалі. Землетруси магнітудою 0 і менше відбуваються постійно. Насправді, чим вони менші, тим частіше трапляються, але межа інструментального виявлення поширюється лише на величину близько -3.

Шкала Ріхтера логарифмічна. Щоразу, коли магнітуда землетрусу збільшується на шкалі, інтенсивність поштовхів ґрунту, які виникають під час землетрусу, збільшується в 10 разів. Енергія, що виділяється під час землетрусів, збільшується приблизно в 32 рази з кожною одиницею збільшення.

Відомо, що не існує розлому, достатнього для того, щоб спричинити землетрус магнітудою 10, і якби це сталося, то охопило б більшу частину планети. 22 травня 1960 року в Чилі стався найбільший землетрус магнітудою 9,5 на розломі довжиною майже 1000 миль… сам по собі «мегатрус».