Чим корисні полісахариди в організмі?
Резервні полісахариди здебільшого існують у цитоплазмі, тоді як структурні полісахариди в основному зберігаються в первинних і вторинних клітинних стінках. Обидва служать джерелом вуглеводів, забезпечують клітковину в раціонах людей і тварин і впливають на фізичні функції та здоров’я (Малюнок 1) (2). 9 листопада 2022 р
Глікосахариди (полісахариди) застосовуються в медицині та виконують широкий спектр біологічних функцій. Сульфатований полісахарид гепарин відіграє важливу роль у згортанні крові. Полісахарид гіалуронан, діє як мастило для суглобів людини.
Однією з найважливіших функціональних властивостей розчинених полісахаридів, як щодо функціональності рецептури, так і щодо функціональності, пов’язаної зі здоров’ям, є здатність згущувати розчини і утворювати гелі.
Будь-яка їжа, багата вуглеводами міститиме переважно полісахариди, такі як картопля, рис, макаронні вироби, зерно, хліб та будь-які інші крохмалисті продукти. Люди використовують ці вуглеводи для отримання швидкої енергії. У травній системі полісахариди розщеплюються до простих цукрів і всмоктуються в кров.
Полісахариди корисніші для організму, ніж моно- або дисахариди.
Полісахариди — це поширені природні полімери, що містяться в рослинах, тваринах і мікроорганізмах, з винятковими властивостями та важливою роллю для підтримки життя. Вони добре відомі своїми висока поживна цінність і позитивний вплив на наші імунні та травні функції та систему детоксикації.