Чим небезпечні фіатні гроші?

Уряди використовують фіатні гроші для створення економічної стабільності та захисту від бумів і падінь, які є природною складовою бізнес-циклу. Ризики перевиробництва фіатних грошей інфляція або навіть гіперінфляція однак, збільшивши пропозицію понад попит.

Недоліки фіатної валюти

  • Інфляційний ризик: оскільки державні гроші не забезпечені фізичним товаром, уряди можуть друкувати більше грошей, що може призвести до інфляції.
  • Залежність від стабільності уряду: вартість бумажних грошей тісно пов’язана зі стабільністю та довірою до уряду-емітента.

Простіше кажучи, валютний колапс означає це Гроші, якими люди користуються щодня, швидко втрачають свою цінність, що ускладнює купівлю товарів і послуг, погашення боргів і підтримку економічної стабільності.

Фіатні гроші є валюта, що підтримується вірою населення в уряд або центральний банк, який її випустив. Це стандарт у більшості країн світу. На відміну від товарної валюти, яка пов’язана з цінами на такі товари, як золото чи срібло, державні гроші не мають внутрішньої вартості.

Істотним недоліком фіатних грошей є його здатність викликати інфляцію. Оскільки фіатна валюта не пов’язана з будь-яким цінним товаром, уряди можуть виробляти її в необмежених кількостях, особливо в умовах дефіциту бюджету або високого рівня боргу.

Фіатні гроші дають урядам більшу гнучкість для управління своєю валютою, встановлення монетарної політики та стабілізації глобальних ринків. Це також дозволяє здійснювати банківські операції з частковим резервуванням, що дозволяє комерційні банки збільшити кількість наявних грошей, щоб задовольнити попит з боку позичальників.