Чому кремнезем використовується в колонці ВЕРХ?
Частинки діоксиду кремнію, які використовуються в хроматографії, мають велику площу поверхні, необхідну для хорошого аналітичного утримання. Більша частина площі поверхні частинок міститься у внутрішній пористій структурі частинок кремнезему.
Силікагель у колонковій хроматографії діє як нерухома фаза, притягуючи та утримуючи різні компоненти сполуки, коли вони проходять через колону, створюючи розділення. Пориста природа силікагелю та його велика площа поверхні сприяють його ефективності в процесі розділення.
Коротше кажучи, кремнезем C8 містить вісім атомів вуглецю, тоді як кремнезем C18 містить 18 атомів вуглецю, отже схема назв, але що ця різниця означає для вашого аналізу? по-перше, Колонки C18 є більш гідрофобними та краще утримують гідрофобні сполуки, ніж колонки C8.
Поверхня структури сполуки діоксиду кремнію є полярною завдяки зв’язкам Si-O-H. Завдяки цій полярності молекули розчинника можуть утворювати зв’язки через водневі зв’язки або диполь-дипольні взаємодії. Завдяки цій властивості молекули розчинника адсорбуються шаром силікагелю, щоб рухатися вгору по пластині.
Полярна природа зв’язків Si-O в об’ємній структурі силікагелю робить весь матеріал полярним. Через таку полярність силікагель може взаємодіяти з іншими полярними речовинами, такими як вода. Хоча об’ємна структура силікагелю є полярною, винятковою універсальністю силікагелю є його поверхневі властивості.
Це полярний абсорбент з невеликою кислотністю, що сприяє цьому поглинати основний вміст матеріалу, який потребує розділення під час хроматографії, залишаючись при цьому нейтральним і зберігаючи власну структуру протягом усього процесу.