Чому свята Ольга прийняла християнство?

Таким чином, деякі вчені припускають, що навернення Ольги до християнства було її спосіб підтримувати союз свого народу з Візантійською імперією, не відмовляючись від політичної автономії.19 лютого 2022 р

Хоча її бажання стати християнкою, можливо, було щирим, це прохання також було спосіб для неї зберегти політичну незалежність. Після хрещення, коли Костянтин повторив пропозицію одружитися, Ольга відповіла, що не може вийти за нього заміж, оскільки церковне законодавство забороняє хрещениці виходити заміж за хрещеного батька.

Багато істориків вважають, що християнізація Русі почалася за століття до його появи на сцені. У своєму прагненні зміцнити владу і створити імперію, Володимир плекав певний культ себе як «першого християнського царя» Русі з наверненням усього народу за ним.

Спочатку великий князь Володимир Великий був лідером язичницького руху в Києві, але, дійшовши висновку, що нова віра зміцнила б державу та підвищила її престиж серед християнських сусідів, він прийняв християнство і охрестив весь свій народ.

Володимир І Володимир І уклав союз із Візантійським царем Василем II і одружився з його сестрою Анною в 988 році. Після одруження Володимир I офіційно змінив державну релігію на православне християнство та знищив язичницькі храми та ікони.');})();(function() {window.jsl.dh('YnXtZr6UOaGpptQPxviQYA__50','

Тоді Ольга стала першою з княжих киян прийняти православне християнство. Ймовірно, вона була охрещена приблизно в 957 році в Константинополі (нині Стамбул), тоді наймогутнішому патріархаті. Її спробам принести християнство в Київ спротивився її син, але продовжив її онук, великий князь св.