Хто така грецька дочка хаосу?

Відповідно до «Теогонії» Гесіода, Нікс є породженням Хаосу Ереб

Ереб

«темрява, морок»), або Еребос уособлення темряви. У «Теогонії» Гесіода він є нащадком Хаосу та батьком Ефіру та Гемери (День) від Нікс (Ніч); в інших грецьких космогоніях він є батьком Ефіру, Еросу та Метіди, або першим правителем богів.

https://en.wikipedia.org › wiki › Еребус

(Темрява), від якої вона стає матір'ю Ефіру та Гемери (Дня).

Кажуть, що Нікс Хаос об'єднується зі своєю донькою, Nox (грецькою Nyx), і вони створили Острів Творіння. Вони створили Терру (Гейя) і Цела (Уран). Пізніше Нокс вийшла заміж за свого брата Скота (Ереба).');})();(function(){window.jsl.dh('8m3tZtoxu6_BuQ-7yKSgCw__25','

Еріда Еріда, богиня хаосу, відіграє визначну роль у міфі про Троянську війну. Вона є персонажем кількох епічних поем, у тому числі «Іліади», в якій розповідається про битви під час Троянської війни, і «Кіпрії», в якій розповідається про її походження.');})();(function(){window.jsl.dh ('8m3tZtoxu6_BuQ-7yKSgCw__30','

Спочатку в системі Гесіода був Хаос, потім Гея та Ерос (Земля та Бажання). Хаос, однак, не породив Гею; породженням Хаосу були Ереб (Темрява) і Нікс.

Відповідно до «Теогонії» Гесіода, вона була донькою Хаосу і мати багатьох первісних сил, включаючи сон, смерть, долю, Немезиду та старість.

Власні діти Тифон. Король монстрів. Третім і четвертим істотами, породженими хаосом, були сліпучі й небезпечні Ніки, первісне уособлення ночі.