Що було особливого в кав'ярнях епохи розуму?

Це середовище приваблювало еклектичну групу людей, які зустрічалися та змішувалися один з одним. У суспільстві, яке надавало такого великого значення класу та економічному статусу, кав’ярні були унікальними, оскільки меценатами були люди з усіх верств суспільства. Кожен, хто мав копійку, міг зайти всередину.

Кав'ярні були місце для чоловіків для обговорення актуальних питань. Багато кав'ярень стали популярними завдяки відомим поетам і письменникам, які їх відвідували. Наприклад, на першому зображенні лондонського Ллойда. Вілл, який став відомим завдяки Джону Драйдену, англійському поету, мабуть, виглядав подібним.

Паризька кав'ярня кінця вісімнадцятого століття була основоположною в надання французькому населенню необхідного громадського простору для збирання та розпалювання ідей, які спричинили революцію.

В Англії процвітав новий націоналізм. Поширення цього нового націоналізму по Європі супроводжувалося поширенням нового напою — кави. Кава сприяла гостроті і ясності думки. Він став улюбленим напоєм вчених, інтелектуалів і бізнесменів.

Кав'ярня, або «університет пенні»**, як її охрестили в Англії, забезпечив ідеальний форум для того, щоб ці чудові переваги, отримані від кави, взяти на себе центральну державу. Будучи інтелектуальними центрами, кав’ярні були одним із небагатьох місць, де люди всіх класів могли вільно й рівноправно ділитися своїми ідеями.

З культурної точки зору кав’ярні в основному служать центри соціальної взаємодії: кав’ярня надає відвідувачам місце, де вони збираються, розмовляють, читають, пишуть, розважають один одного або проводять час, індивідуально чи невеликими групами.