Що є причиною втрати очей у печерної риби?

Втрата тканин ока в сліпа печерна риба

сліпа печерна риба

Мексиканська тетра (Astyanax mexicanus), також відома як сліпа печерна риба, сліпа печерна харацин або сліпа печерна тетра, є прісноводна риба з родини Харацидових (тетри та родичі) ряду Харацеподібні.

https://en.wikipedia.org › wiki › Мексиканська_тетра

(Астіанакс

Астіанакс

Костоподібний Astyanax mexicanus є єдиний вид, що складається з двох радикально різних форм: зряча пігментована поверхнева форма (надводна риба) і сліпа депігментована печерна форма (печерна риба).

https://www.ncbi.nlm.nih.gov › pmc › статті › PMC3594791

mexicanus), що відбувається протягом кількох днів їх розвитку, відбувається через епігенетичне мовчання генів, пов’язаних із оком, згідно з дослідженням, проведеним Національним інститутом здоров’я. 29 травня 2018 р

Натомість експеримент показав, що сліпота була спричинена невеликою кількістю мутацій у генах, відомих як «головні перемикачі». Ці головні перемикачі є генами, які контролюють роботу багатьох інших генів. У цьому випадку перемикачі контролюють гени, відповідальні за розвиток очей.

Риба може народитися сліпою або з функціональними очима, які згодом тьмяніють і зменшуються немає світла в темних печерах і зір не потрібен.

«У них відбулися зміни в обміні речовин і структурі черепа. Вони покращили свої сенсорні системи. І вони можуть вижити в середовищі, де не багато тварин", – сказала вона. Мексиканські печерні риби дивні, вони не просто сліпі, але народжені з очима, які регресують, поки вони повністю не втрачаються, коли стають дорослими.

Вони сліпі тому що щось сталося з генами, які контролюють розвиток їхніх очей. Ця зміна передається від батьків до нащадків. Це пояснює, чому сліпа риба матиме сліпе потомство.

Травми, набряк або втрата ока можуть бути спричинені кількома факторами: травмою (від товаришів по танку або навколишнього середовища), розривом через пошкодження рогівки (пошкодження через погану якість води, інфекцію через бактеріальні, паразитарні, грибкові або вірусні агенти ) або вторинний розрив через сильний внутрішній набряк (від речей всередині ока…