Що краще для хворих м'язів?
Чергуйте пакети з льодом, щоб зменшити запалення, і теплом, щоб покращити кровообіг. Прийміть теплу ванну з сіллю Епсома або теплий душ. Прийміть безрецептурні знеболюючі (аспірин, ацетамінофен, ібупрофен, напроксен). Спробуйте додаткові методи лікування, такі як масаж, медитація або акупунктура.
Це особисті переваги. Деякі вважають, що ацетамінофен діє на них краще, тоді як інші вважають, що ібупрофен краще знімає головний біль. Біль у м’язах або розтягування/напруження м’язів. Ібупрофен, як правило, краще працює для такого виду полегшення болю, завдяки протизапальній дії.
Використання обох тепло- і холодотерапія може бути корисним для зменшення загального болю або болю в м’язах після тренування. Дослідження 3B підтверджує, що використання «холоду відразу після тренування або через 24 години було кращим за тепло для зменшення болю».
Як зняти біль у м'язах після тренування
- Рухайтеся. Вірте чи ні, але один із найкращих способів зменшити біль у м’язах – це змусити їх рухатися. …
- Обов'язково прогрійте. …
- Повільно переходьте до нової програми вправ. …
- Вимочити в соляній ванні. …
- Прийміть знеболююче. …
- Знайдіть час для відновлення. …
- Спробуйте розпорядок дня.
«Оскільки тепло може допомогти пришвидшити процес відновлення пошкодженої тканини, а лід може допомогти зменшити болісний набряк, який ви можете відчувати, я рекомендую чергувати між теплом і льодом протягом дня, коли ви відновлюєтеся після травми, пов’язаної з надмірним навантаженням», – пояснює доктор Брукс.
10 найкращих продуктів і напоїв для відновлення м’язів
- Терпкий вишневий сік. Вживання терпкого вишневого соку може принести користь як тренованим спортсменам, так і початківцям відвідувачам тренажерного залу. …
- Кавун і кавуновий сік. Кавун солодкий, зволожуючий і насичений поживними речовинами. …
- Жирна риба. …
- Гранатовий сік. …
- Буряковий сік. …
- Протеїнові сироваткові коктейлі. …
- Яйця. …
- Молочна.