Що означає шлях сорбіту?

Шлях сорбіту або поліолу двоетапний метаболічний шлях, який перетворює глюкозу у фруктозу.

Ферменти сорбітового шляху, альдозоредуктази і сорбітолдегідрогенази, були досліджені в сідничному нерві та спинному мозку. Субстратні особливості альдозоредуктази спинного мозку вказують на те, що вона є варіантом L-гексонатдегідрогенази TPN, яка має слабку здатність утворювати поліол.

Сорбіт – продукт, який можна використовувати як проносний засіб для полегшення запорів, а також як урологічну іригаційну рідину. Може також використовуватися як фармацевтичний підсолоджувач. Багатоатомний спирт із приблизно половиною солодкості сахарози. Сорбіт зустрічається в природі, а також виробляється синтетично з глюкози.

Сорбіт – це молекула цукру, утворена з глюкози в клітинах. У людей без діабету після утворення сорбіту він швидко розщеплюється на фруктозу. Це перетворення на фруктозу має вирішальне значення, оскільки воно дозволяє будь-якому надлишку сорбіту виводитися з клітини, і сорбіт не може вийти з клітини, коли він утворюється.

Активація поліольного шляху. Підвищений потік глюкози до поліолового шляху відіграє ключову роль у потенційній клітинній токсичності тканин сітківки в умовах гіперглікемії (Рис. 2.2). Поліоловий шлях — це двоетапний метаболічний шлях, у якому глюкоза відновлюється до сорбіту, а потім перетворюється на фруктозу.

При високих рівнях сорбітол може викликати здуття живота, судоми і діарея. У деяких людей навіть невелика кількість викликає розлад травлення, стан, відомий як непереносимість сорбітолу.