Що робить цю гру дикими картами?

У професійних спортивних лігах Північної Америки "дика картка" стосується команда, яка пройшла кваліфікацію до плей-оф чемпіонату, не вигравши конкретну конференцію чи дивізіон.

Назви перших двох раундів плей-офф походять від формату післясезонного сезону, який вперше був використаний у 1978 році, коли ліга додала другу команду з уайлд-кардом до кожної конференції. Перший раунд плей-офф називають раундом уайлд-кард, уікендом уайлд-кард або, з 2021 року, уікендом супер уайлд-кард.

Команди розподіляються таким чином: перший номер посіву присуджується переможцю дивізіону з найкращим загальним результатом. Друге та третє місця посіву надаються переможцям дивізіону, що залишилися, у порядку виграшів-поразок. Кожен слот для дикої карти надається команді, яка має найкращий загальний результат серед інших команд.

Переможець кожного дивізіону отримує автоматичну ставку на постсезон, а також три команди-переможці не дивізіону з найкращим результатом у кожній конференції. Три команди, які потрапили в плей-офф, не вигравши свій дивізіон, відомі як команди з уайлд-кард.

Три джокери на лігу (з 2022 р. по теперішній час) У новій серії Wild Card, два найкращі переможці дивізіону в кожній лізі отримують прощання до Дивізіонної серії, тоді як переможець дивізіону з найнижчим сіянням і три команди з уайлд-кард зіграють у цьому раунді.

Чотири команди, які перемагають у своїх відповідних дивізіонах у кожній конференції, отримують місця, тоді як решта три місця, що залишилися, надаються командам-переможцям без дивізіонів, які мають найкращі результати у своїх відповідних конференціях, вони відомі як "місця з уайлд-кард".