Що робить тиристор у схемі?
Основною функцією тиристора є контролюйте електричну потужність і струм, діючи як перемикач. Для такого невеликого та легкого компонента він забезпечує адекватний захист ланцюгів із високою напругою та струмом (до 6000 В, 4500 A).10 жовтня 2018 р.
Тиристори є в основному використовуються там, де задіяні високі струми та напруги, і часто використовуються для керування змінними струмами, де зміна полярності струму спричиняє автоматичне вимикання пристрою, що називається операцією «перехрестя нуля».
Тиристори корисні в комутаційних додатках, оскільки вони можуть бути повністю увімкнені або вимкнені. Ця можливість двох станів відрізняється від транзисторів, які працюють між увімкненим і вимкненим станами, очікуючи сигналу для проведення струму. Тиристори мають три електроди: анод, катод і затвор.
Термістори змінюють опір зі зміною температури; вони є термозалежні резистори. Вони ідеально підходять для сценаріїв, коли потрібно підтримувати певну температуру, вони чутливі до невеликих змін температури. Вони можуть вимірювати рідину, газ або тверді речовини, залежно від типу термістора.
Однофазний тиристорний випрямляч перетворює на виході змінну напругу в постійну. Потік потужності є двонаправленим між стороною змінного струму та стороною постійного струму. Робота схеми залежить від стану джерела змінного струму та кута запалювання α 2-імпульсного генератора. Індуктивність джерела Ls нехтується для простоти.
Переваги тиристорів
- Швидкість і можливість перемикання струмів за мікросекунди.
- Можливість контролювати високі напруги та високі рівні потужності.
- Відсутність рухомих частин і висока надійність.
- Здатність керувати пристроями постійного струму, а не тільки звичайним змінним струмом.
- Швидка і проста активація.
- Недорого.
- Простота експлуатації.