Що спільного в усіх амінокислотах?

Всі амінокислоти мають однакова основна структура, що показано на рисунку 2.1. У «центрі» кожної амінокислоти знаходиться вуглець, який називається α-вуглецем, і до нього приєднані чотири групи: водень, α-карбоксильна група, α-амінова група та R-група, яку іноді називають бічний ланцюг. 20 березня 2024 р

Всі амінокислоти мають однакова основна структура. Кожна молекула має центральний атом вуглецю, з’єднаний разом з основною аміногрупою, групою карбонової кислоти, атомом водню та R-групою або групою бічного ланцюга. R-група – це те, що відрізняє амінокислоти.

Структура амінокислот Кожна амінокислота містить аміногрупа (–NH2), карбоксильна група (–COOH) і бічний ланцюг або група R, які всі приєднані до альфа (α-) вуглецю (того, що безпосередньо зв’язано з карбоксильною функціональною групою).

Органічні сполуки, які містять функціональну аміногрупу (NH2) і карбоксильну групу (COOH) разом із бічним ланцюгом (R), відомі як амінокислоти. Незамінними елементами амінокислоти є водень, вуглець, кисень і азот.

Глутамін (Gln) Глютамін є однією з найпоширеніших амінокислот в організмі. Глютамін захищає шлунок і шлунково-кишковий тракт. Зокрема, глутамін використовується для виробництва енергії для шлунково-кишкового тракту. Глютамін сприяє метаболізму алкоголю для захисту печінки.

Всі амінокислоти мають однакова основна структура, що показано на рисунку 2.1. У «центрі» кожної амінокислоти знаходиться вуглець, який називається α-вуглецем, і до нього приєднані чотири групи: водень, α-карбоксильна група, α-амінова група та R-група, яку іноді називають бічний ланцюг.