Що сталося в Судані в 2015 році?
У серпні конфлікт у Південному Судані перекинувся на табори для біженців, коли місцева група ополченців після зіткнень між урядовими солдатами та опозиційними силами етнічних нуер націлилася на працівників гуманітарної допомоги етнічних нуер, убивши п’ятьох у районі міста Бундж.
Боротьба за владу між Збройними силами Судану (SAF) і Силами швидкої підтримки (RSF) вилився у масштабний конфлікт у квітні 2023 року і з тих пір обумовлює гуманітарні потреби в країні.
У 2003 році деякі африканські групи повстанців напали на урядовий пост у Дарфурі, відчайдушно намагаючись спонукати уряд забезпечити дороги, лікарні та школи. Уряд відповів кампанією геноциду не лише проти повстанців, але й проти всіх неарабів у регіоні Дарфур.
Половина населення Судану – близько 25 мільйонів людей – потребує гуманітарної допомоги та захисту. Країна стоїть перед гостра нестача їжі, води, медикаментів і палива і більше половини населення (25,6 мільйона) стикається з гострою нестачею продовольства, у тому числі 8,5 мільйона з них у стані надзвичайної ситуації.
Геноцид, який був здійснений проти етнічних груп фур, масаліт і загава, змусив Міжнародний кримінальний суд (МКС) звинуватити кількох людей у злочинах проти людства, зґвалтуваннях, примусовому переміщенні та катуваннях. За оцінками, з 2003 по 2005 рік було вбито близько 200 000 людей.
Громадянська війна між двома основними ворогуючими фракціями військового уряду Судану, Збройними силами Судану (SAF) під керівництвом Абделя Фаттаха аль-Бурхана та воєнізованими Силами швидкої підтримки (RSF) та їх союзниками (разом коаліцією Джанджавід) під керівництвом Джанджавід. лідера Хемедті, розпочався під час Рамадану 15 квітня 2023 року.