Що сталося з Плутоном у Сонячній системі?

The Міжнародний астрономічний союз (IAU

Міжнародний астрономічний союз (IAU

Міжнародний астрономічний союз (IAU; фр. Union astronomique internationale, UAI) — це міжнародна неурядова організація (МНУО), метою якої є розвиток астрономії в усіх аспектах, зокрема сприяння астрономічним дослідженням, поширенню, освіті та розвитку через глобальну співпрацю.

https://en.wikipedia.org › Міжнародний_астрономічний_союз

) знизив статус Плутона до статусу карликової планети оскільки вона не відповідає трьом критеріям, які IAU використовує для визначення повнорозмірної планети. По суті, Плутон відповідає всім критеріям, крім одного — він «не очистив сусідню область від інших об’єктів». 19 листопада 2019 р.

Згідно з IAU, Плутон технічно є «карликовою планетою», тому що він не «очистив свій сусідній регіон від інших об’єктів». Це означає, що Плутон все ще має багато астероїдів та інших космічних каменів на своєму шляху польоту, а не поглинув їх з часом, як це зробили великі планети.

Плутон – це карликова планета, розташована у віддаленому регіоні нашої Сонячної системи за Нептуном, відомий як пояс Койпера. Довгий час Плутон вважався нашою дев'ятою планетою, але в 2006 році Міжнародний астрономічний союз перекласифікував Плутон як карликову планету.

Пониження рівня Плутона: від планети до карликової планети

  • Він мав обертатися навколо зірки.
  • Він мав бути достатньо масивним, щоб отримати круглу форму завдяки власній гравітації.
  • Він повинен був очистити своє сусідство, маючи на увазі, що він повинен був бути гравітаційно домінуючим об'єктом на своїй орбіті.

Плутон все ще є частиною нашої Сонячної системи, просто більше не вважається планетою. У 2006 році Міжнародний астрономічний союз створив нову категорію для класифікації тіл у космосі: карликова планета.

Зараз Плутон класифікується як карликова планета, оскільки, хоча він досить великий, щоб стати сферичним, він недостатньо великий, щоб проявити своє орбітальне домінування та очистити околиці навколо своєї орбіти.