Що станеться, якщо мідь прореагує з киснем?

Мідь легко окислюється з утворенням Cu1+ і Cu2+ іони. Він реагує з киснем повітря, утворюючи коричнево-чорні оксиди міді, з CO2 розчиняючись у дощовій воді з утворенням зеленого кольору, а сполуки сірки з утворенням сульфідів міді.

Мідь почне реагувати з киснем повітря з утворенням оксиду міді. Оксид міді з часом продовжуватиме реагувати на кисень. Оскільки оксид міді продовжує реагувати з вуглекислим газом і водою в повітрі, він покриває поверхню відомим синьо-зеленим кольором.

Коли мідь нагрівається на повітрі, він окислюється до оксиду міді, і червонувато-коричневий метал стає чорним, оскільки мідь окислюється до іонів міді.

Однак мідь є кольоровим металом, тобто не містить заліза. Оскільки вміст заліза є необхідною умовою для утворення іржі, мідь, звичайно, не іржавіє, вона піддається корозії або окисленню, коли молекули кисню потрапляють на її поверхню та поєднуються з атомами міді, утворюючи оксид міді.

Іони міді та кисню утворюють разом іонні зв’язки і надають купрум(І) оксиду кубічної кристалічної структури.

Метали реагують з киснем повітря, утворюючи оксиди металів. Наприклад, мідь реагує з киснем до виробляють оксид міді при нагріванні на повітрі.