Що станеться, якщо поставити електролітичний конденсатор навпаки?
Напруга зі зворотною полярністю, або напруга чи пульсації струму вище вказаних можуть знищити діелектрик і конденсатор. Руйнування електролітичних конденсаторів може мати катастрофічні наслідки, такі як пожежа або вибух.
Теоретично ні. На практиці, однак, деякі конденсатори поляризовані і напруга зворотної полярності може пошкодити його. Прикладами є електролітичні та суперконденсатори. Електроники із задоволенням підключають електролітичні конденсатори до мережі змінного струму та спостерігають, як вони вибухають, коли внутрішня волога перетворюється на пару.
Якщо ви на мить поставите електролітичний конденсатор неправильним способом це буде підтримуватися. Насправді, коли ви використовуєте його для обходу змінного струму, він отримує зворотну полярність протягом меншого періоду часу. Однак якщо змінити полярність на більш тривалий час із значною напругою на ньому, він вибухне!
Застосування напруги зворотної полярності або напруги, що перевищує максимальну номінальну робочу напругу всього на 1 або 1,5 В, може пошкодити діелектрик, спричинивши катастрофічний вихід із ладу самого конденсатора.
Застосування зворотної напруги значно випереджається 1,5 В викликає високий струм витоку, подібно до прямої провідності діода. Жоден із цих режимів роботи не можна підтримувати тривалий час, оскільки конденсатор виробляє водень, а підвищення тиску призведе до збою.
Якщо поляризований конденсатор встановлено неправильно, конденсатор свистить, потім вибухає.