Що таке бартерна економіка в торгівлі?

Бартер є обмін товарами та послугами між двома чи більше сторонами без використання грошей. Це найдавніша форма торгівлі. Окремі особи та компанії обмінюють між собою товари та послуги на основі еквівалентних оцінок цін і товарів.

Приклади бартерних систем, які стосуються студентів, включають:

  • Обмін підручника з природознавства на підручник з історії.
  • Обмін апельсинів на манго.
  • Міняю кросівки на джинсову куртку.

Бартерна система часто створює незбалансовану систему торгівлі, де сторони не можуть знайти інших, які бажають торгувати. У бартерній системі також відсутня спільна одиниця вимірювання товарів і послуг. Оскільки більшість товарів з часом знецінюється, вони стають менш привабливими для торгівлі та зберігання вартості.

Переваги бартерної системи полягають у тому, що система проста, немає жодних складнощів на відміну від грошової системи, природні ресурси не будуть надмірно експлуатуватися, влада не буде зосереджена в певних колах, не буде проблем кризи платіжного балансу, іноземних валютна криза або інші складні проблеми …

Бартерна система, яка колись була наріжним каменем економічних операцій, з часом втратила популярність через властиві їй обмеження. Основними причинами його невдачі є виклики, пов'язані з подвійним збігом бажань і відсутністю загальної міри цінності.

Наприклад, фермер може обміняти бушель пшениці на пару черевиків у шевця. Незважаючи на те, що бартер є рідкісним явищем, на деяких ринках, таких як бізнес-бізнес (B2B) і деякі споживчі послуги, все-таки відбувається маржа.