Що таке білінійний алгоритм?
У комп'ютерному зорі та обробці зображень білінійна інтерполяція використовується для зміни вибірки зображень і текстур. Алгоритм використовується для відображення розташування пікселя екрана на відповідну точку на карті текстури. Середньозважене значення атрибутів (колір, прозорість тощо)
Білінійна інтерполяція визначається як метод, який обчислює геометрично перетворене зображення шляхом усереднення рівнів сірого чотирьох найближчих сусідів за допомогою білінійної функції. Цей процес призводить до візуально більш плавної інтерполяції порівняно з підходом найближчого сусіда.
Білінійне перетворення (12.16) s = 2 T s 1 − z − 1 1 + z − 1 . Розглядаючи наведене вище перетворення як перетворення від z до змінної s, вирішуючи для змінної z у цьому рівнянні, ми отримуємо перетворення від s до змінної z: (12.17) z = 1 + ( T s / 2 ) s 1 − ( T s / 2 ) s .
Масштабування зображення вимагає зіставлення пікселів із входу на пікселі на виході. Якщо ці піксельні координати не відображаються в ціле число, потрібна інтерполяція, щоб оцінити, яким би було значення пікселя. Частина "Bi" білінейного означає, що це лінійна інтерполяція, застосована у двох вимірах незалежно.
Тоді як лінійна форма відображає вектор на скаляр, білінійна форма відображає пару векторів на скаляр. Ці вектори є аргументами. Якщо ми залишимо один із цих векторів фіксованим, білінійна форма в кінцевому підсумку діє на інший вектор як лінійна карта. Іншими словами, він є лінійним в іншому векторі.
Білінійна інтерполяція враховує найближче оточення 2 × 2 відомих значень пікселів навколо обчисленого розташування невідомого пікселя. Потім береться зважене середнє значення цих 4 пікселів, щоб отримати остаточне інтерпольоване значення.