Що таке блідо-блакитна крапка, що висить у сонячному промінні?

Блідо-блакитна точка є фотографія Землі, зроблена NASA 14 лютого 1990 року Вояджер 1

Вояджер 1

Вояджер-1 був перший космічний корабель, який перетнув геліосферу, кордон, де впливи ззовні нашої Сонячної системи сильніші, ніж впливи нашого Сонця. «Вояджер-1» — перший об’єкт, створений людиною, який вирушив у міжзоряний простір.

https://science.nasa.gov › місія › вояджер › вояджер-1

на відстані 3,7 мільярдів миль (6 мільярдів кілометрів) від Сонця. Це зображення надихнуло вченого Карла Сагана на назву книги «Блідо-блакитна крапка: бачення майбутнього людини в космосі», у якій він написав: «Подивіться ще раз на цю крапку». 5 лютого 2019 р.

Саган знав, що фотографія відобразить Землю як крапку світла, але, як зазначено на веб-сайті NASA, Команда «Вояджера» «хотіла, щоб людство побачило вразливість Землі і те, що наш рідний світ — це лише крихітна тендітна цятка в космічному океані».

Блідо-блакитна точка фотографія Землі, зроблена 14 лютого 1990 року космічним зондом «Вояджер-1» з безпрецедентної відстані приблизно в 6 мільярдів кілометрів (3,7 мільярда миль, 40,5 астрономічних одиниць), у рамках серії зображень Сонячної системи «Сімейний портрет» того дня.

Цитата Карла Сагана, астронома, дає контекст нашому місцю на Землі в часі та просторі: Подивіться ще раз на цю крапку. Це тут, це дім, це ми.

У цьому виклику учасники створили візуалізації, використовуючи дані спостереження Землі, які сприяють досягненню Цілей сталого розвитку щодо нульового голоду, чистої води та заходів щодо клімату. Pale Blue Dot: Visualization Challenge було розроблено, щоб ширша та різноманітна аудиторія могла залучатися до даних спостереження Землі.

14 лютого 1990 року «Вояджер-1» отримав наказ повернути камеру назад до Землі, щоб зробити серію зображень, відомих як «Сімейний портрет Сонячної системи». Серед них був тепер культовий знімок Землі, що виглядає як крихітна цятка розміром менше пікселя, підвішена в розсіяний промінь сонячного світла.