Що таке двійність у соціології?
Подвійна свідомість — це концепція в соціальній філософії, яка спочатку відноситься до джерела внутрішньої «двоїчності», яку нібито відчувають афроамериканці через їх расове гноблення та знецінення в суспільстві, де домінують білі.21 березня 2016 р.
Дюбуа пише: «Це дивне відчуття, ця подвійна свідомість… людина завжди відчуває свою подвійність, американець, негр; дві душі, дві думки, два непримирених прагнення; два ворогуючі ідеали в одному темному тілі, чия непохитна сила утримує його від розриву» (Дюбуа 2).
: наявність двох, очевидно, не пов'язаних один з одним потоків свідомості в однієї людини.
Подвійна свідомість, яка може призвести до дистонії его, відображає конфлікт між тим, як людина почувається всередині, і тим, як світ бачить її. Дюбуа назвав це відчуттям «двоїчності», кажучи, що «це особливе відчуття, ця подвійна свідомість, це відчуття постійного погляду на себе очима інших…
Подвійна свідомість є ситуація, в якій індивід одночасно дотримується двох протилежних наборів переконань. Наприклад, робітничий клас може мати набір переконань, отриманих із системи освіти, який контрастує з набором цінностей, отриманих на робочому місці.
Подвійна свідомість ідентифікується як «відчуття», свідомість себе, але яка не відповідає єдиній, «істинній» самосвідомості. Це частина складнішого відчуття «двоїчності», розрізнених і конкуруючих «думок», «прагнень» та «ідеалів»..