Що таке екосистемна теорія?
Теорія екологічних систем Бронфенбреннера фокусується на якості та контексті оточення дитини. Він стверджує, що в міру розвитку дитини взаємодія в цих середовищах стає складнішою. Ця складність може виникати, коли фізичні та когнітивні структури дитини ростуть і дозрівають.
Екологічна теорія припускає, що загальна трофічна ефективність і кількість трофічних рівнів у харчових мережах пов’язані з виробництвом екосистемиі що дихання екосистеми відображає підсумовування втрат на всіх трофічних етапах (наприклад, Lindeman, 1942; Williams і Martinez, 2004).
Теорія екологічних систем розглядає взаємодію і взаємозалежність індивідів із системами, що їх оточують заохочує соціальних працівників до цілісного погляду, оцінюючи те, як індивіди впливають і на них впливають такі фізичні, соціальні, політичні та культурні системи.
Так стверджує теорія екологічних систем протягом життя ми стикаємося з різними середовищами, які різною мірою можуть впливати на нашу поведінку. Ці системи включають мікросистему, мезосистему, екзосистему, макросистему та хроносистему, і зазвичай зображуються гніздовими сферами впливу.
Екосистемне мислення вимагає розуміння динаміки екосистеми та її використання для створення цінності. Це включає розуміння циклів зворотного зв’язку, мережевих ефектів та іншої динаміки, яка існує в екосистемі, і розробки продуктів, які можуть використовувати цю динаміку.