Що таке електричний резонанс проти механічного резонансу?

Механічний резонанс включає вібрацію фізичних об’єктів, тоді як електричний резонанс включає коливання електричних кіл. Механічний резонанс виникає, коли фізичний об’єкт вібрує власна частота

власна частота

Усі системи, включаючи молекулярні системи та частинки, мають тенденцію вібрувати з власною частотою залежно від їх структури; ця частота відома як резонансна частота або резонансна частота.

https://en.wikipedia.org › wiki › Резонанс

, що визначається його фізичними властивостями, такими як маса та жорсткість.

Електричний резонанс визначається як стан, коли величина ємнісного реактивного опору стає рівною величині індуктивного реактивного опору. В результаті резонансу через RLC-ланцюг протікає максимальний струм. Дано: C=1,0×10−6 F, L=0,25 H.

Існує два види резонансних ефектів: позитивний резонанс і негативний резонанс. Важливість резонансних ефектів є істотною в органічній хімії. Коли атоми, відмінні від вуглецю та водню, легко беруть участь у створенні молекулярних зв’язків, це змінює поведінку їх електронів в органічній хімії.

Механічний резонанс можна визначити як тенденцію механічної системи реагувати з більшою амплітудою, коли частота її коливань відповідає власній частоті вібрації системи (її резонансній частоті або резонансній частоті), ніж на інших частотах.

  • Кажуть, що виникає електричний резонанс, коли імпеданси або адмітанси елементів схеми компенсують один одного так, що струм стає максимальним.
  • Це відбувається в електричному колі на певній резонансній частоті.
  • Найкращим прикладом електричного резонансу є ввімкнення радіо.

Електричний резонанс – це важливий фактор при проектуванні схем для певних частотних операцій, наприклад, у радіопередавачах і приймачах.Коливальний струм і напруга на певній частоті будуть максимізовані, якщо ця частота дорівнює резонансній частоті контуру.