Що таке епендима спинного мозку?

Епендима є тонкий нейроепітеліальний

нейроепітеліальний

Нейроепітеліальні клітини є стовбурові клітини центральної нервової системи, відомі як нервові стовбурові клітини, і генерують проміжні клітини-попередники, відомі як радіальні гліальні клітини, які диференціюються в нейрони та глію в процесі нейрогенезу.

https://en.wikipedia.org › wiki › Нейроепітеліальна_клітина

(простий стовпчастий миготливий епітелій) вистилання шлуночкової системи головного мозку та центральний канал

центральний канал

Центральний канал (також відомий як спинномозковий отвір або епендимальний канал). спинномозковий простір, заповнений спинномозковою рідиною, що проходить через спинний мозок. Центральний канал розташований нижче і з’єднаний із шлуночковою системою мозку, з якої він отримує спинномозкову рідину, і має ту саму епендимальну оболонку.

https://en.wikipedia.org › wiki › Центральний_канал

спинного мозку. Епендима є одним із чотирьох типів нейроглії в центральній нервовій системі (ЦНС).

Усередині хребта центральний канал вистелений епендимою і служить провідником для CSF у дитинстві. У зрілому віці центральний канал згортається і залишається рудиментарним, залишаючись лише як центральне скупчення скупчених епендим по всій довжині спинного мозку (рис. 2.4E).

Слухайте вимову. (eh-PEN-dih-muh) Тонка мембрана, яка вистилає заповнені рідиною простори головного та спинного мозку. Він складається з типу гліальних клітин, які називаються епендимальними клітинами.

Епендима становить миготливий епітелій, який походить від нейроепітелію під час розвитку та розташований на межі між паренхімою головного мозку та шлуночками в центральній нервовій системі (ЦНС).

Пошкоджена епендима може бути не в змозі виконувати свою функцію щодо регуляції транспорту рідини, іонів і малих молекул між церебральною паренхімою та шлуночковою рідиною, а отже, може сприяти розвитку гідроцефалії.

Як гліальні клітини в ЦНС, накопичення доказів демонструє, що епендимальні клітини відіграють ключову роль у розвитку ЦНС ссавців і нормальних фізіологічних процесах шляхом контролюючи виробництво та потік цереброспінальної рідини (СМР), метаболізм мозку та очищення відходів.