Що таке фінансові показники і як їх аналізувати?
Фінансовий показник Він заснований на порівнянні двох істотних величин у внутрішніх документах компанії: балансу та бюджету компанії. Завдяки фінансовим показникам та їх інтерпретації бізнес може знати, у якому напрямку йому потрібно рухатися, на основі аналізованих історичних даних.
Загальні фінансові показники, якими повинна керуватися кожна компанія та інвестор 1) коефіцієнти ліквідності 2) коефіцієнти левериджу 3) коефіцієнт ефективності 4) коефіцієнти прибутковості та 5) коефіцієнти ринкової вартості.
Фінансові показники такі інструменти, які дозволяють власникам бізнесу проводити фінансовий аналіз свого становища за конкретний період. Вони також є методом управління компанією в межах досягнутих нею економічних результатів.
Його формула досить проста:
- Валовий прибуток = загальний дохід — вартість продукції або послуг.
- Відсоток валової рентабельності = валовий прибуток / загальний дохід x 100.
- Чистий прибуток = валовий прибуток — постійні та змінні витрати.
- Поточний коефіцієнт = Поточні активи / Поточні зобов'язання = Кількість разів.
Це представлення зв’язку змінних, що мають відношення до вимірювання, яке представляє інформацію про прогрес або невдачі в управлінні з метою реалізації коригувальних або запобіжних дій.
ROI Це безцінний показник не лише у фінансовому плані, але й у будь-якій іншій сфері, яка потребує аналізу того, як прибутковість інвестицій поводиться з часом.