Що таке генератор 99mo 99mtc?

The молібден-технецій

технецій

Технецій – хімічний елемент; він має символ Tc і атомний номер 43. Це найлегший елемент, усі ізотопи якого радіоактивні. Технецій і прометій є єдиними радіоактивними елементами, чиї сусіди за атомним номером є стабільними.

https://en.wikipedia.org › wiki › Технецій

генераторна система заснований на принципі, що короткоживучий радіоактивний дочірній нуклід (99мTc) можна легко і багаторазово виділити з його довгоживучого вихідного радіонукліда (99Mo).

Тц-99м використовується для виявлення захворювання та для вивчення структури та функції органів. Tc-99m особливо корисний для процедур ядерної медицини, оскільки він може бути хімічно включений у ліганди малих молекул і білки, які концентруються в конкретних органах або тканинах при введенні в організм.

Технецій 99m сестамібі (MIBI), також відомий як 99m Tc-метокси ізобутил ізонітрил, є радіофармацевтичним препаратом, який використовується для оцінки патології в тканинах серця, молочної залози та паращитовидних залоз. Сестамібі є частиною класу радіоактивних діагностичних засобів, що характеризується як ліпофільний катіонний радіоіндикатор.

Майже весь Tc-99m, який сьогодні використовується в ядерній медицині, утворюється в результаті радіоактивного розпаду Mo-99. Mo-99 розпадається з приблизно 66-годинним періодом напіврозпаду, випускаючи бета-частинки. Приблизно 88 відсотків розпадів утворюють Tc-99m за допомогою шляху, зображеного на малюнку 2.1.

Після системного введення, радіоактивний ізотоп локалізується в цільовій тканині або органі залежно від типу введеного 99mTc. Тривалість і кількість радіоактивності, накопиченої в цільовій тканині або органі, можуть дати розуміння функції тканини та потенційного стану захворювання.

Технецій-99m використовується для зображення скелета та серцевого м’яза, зокрема, мозку, щитовидної залози, легенів, печінки, селезінки, нирок, жовчного міхура, кісткового мозку, слинних і слізних залоз, серцевого басейну крові, інфекцій та багатьох спеціалізованих медичних навчання.