Що таке колірне кодування RAL?

RAL – це абревіатура від Reichs-Ausschuss für Lieferbedingungen, що приблизно перекладається як Національна комісія з умов доставки та забезпечення якості. Їхня робота проклала шлях до підбору кольорів, як ми його знаємо, і майже 100 років потому оригінальні 40 кольорів все ще використовуються.12 травня 2022 р.

Reichs-Ausschuss für Lieferbedingungen und Gütesicherung Система кольорів RAL виникла в Німеччині на початку 1920-х років, коли Reichs-Ausschuss für Lieferbedingungen und Gütesicherung (RAL), що перекладається як Національна комісія з умов поставок та забезпечення якості, було встановлено.');})();(function(){window.jsl.dh('kGXtZo68JaSa0PEPha-aiQY__25','

Кольори RAL Classic мають 4-значний номер у поєднанні з літерами «RAL» (наприклад, RAL 1028). Перша цифра – кодовий номер (1: жовтий, 2: оранжевий, 3: червоний, 4: фіолетовий, 5: синій, 6: зелений, 7: сірий, 8: коричневий і 9: білий і чорний). Решта 3 цифри вибираються послідовно.

CMYK, Pantone, RGB і RAL — це чотири різні системи кольорів. Кожна колірна система має власне унікальне використання: CMYK для друку, RGB для екрану, як-от Інтернет, Pantone для точності чи калібрування, а RAL використовується для порошкового покриття та пластику.

Кольори RAL CLASSIC мають чотиризначне число в поєднанні з маркою «RAL» (наприклад, RAL 1028). Перша цифра систематична (1: жовтий, 2: оранжевий, 3: червоний, 4: фіолетовий, 5: синій, 6: зелений, 7: сірий, 8: коричневий і 9: білий і чорний відтінки), решта три фігури вибираються послідовно.

Система складається з понад 2500 кольорів, кожен ідентифікований унікальним кодом RAL і використовується в різних галузях, таких як архітектура, автомобілебудування та скління.