Що таке комунікаційна теорія спілкування?
Теорія комунікації є вивчення того, як інформація передається між відправниками та одержувачами, зосереджуючись на адаптивному значенні комунікації та ролі сигналів у передачі публічної інформації.
1) кібернетичний, 2) соціально-психологічний, 3) соціокультурний, 4) критичний, 5) риторичний, 6) феноменологічний, 7) семіотичний. Кібернетична традиція – це спілкування як вид інформаційного процесу.
Основні елементи спілкування включають відправник, одержувач і повідомлення, а також засіб і потенційний зворотний зв'язок. Термін «комунікаційний процес» означає обмін інформацією (повідомленням) між двома або більше людьми.
Модель комунікації процесу визначає шість різних типів особистості, які зустрічаються в кожній людині: мислитель, наполегливий, бунтівник, пропагандист, гармонізатор і фантазер.. PCM дає безцінне розуміння того, як ці типи впливають на те, як людина думає, відчуває та поводиться.
У риториці та комунікації повідомлення визначається як інформація, передана словами (в усній або письмовій формі) та/або іншими знаками та символами. Повідомлення (вербальне чи невербальне, або те й інше) є змістом комунікаційного процесу. Автором повідомлення в процесі комунікації є відправник.