Що таке комуністичне повстання в Непалі?

Громадянська війна в Непалі — це тривалий збройний конфлікт, який тривав у тодішньому Королівстві Непал з 1996 по 2006 рік. Він бачив бойові дії по всій країні між правителями Королівства та Комуністичною партією Непалу (Маоїстський

Маоїстський

Маоїзм, офіційна назва «Думка Мао Цзедуна», — це різновид марксизму-ленінізму, який Мао Цзедун розвинув, намагаючись здійснити соціалістичну революцію в сільськогосподарському, доіндустріальному суспільстві Республіки Китай, а пізніше Китайської Народної Республіки.

https://en.wikipedia.org › wiki › Маоїзм

), причому останній значною мірою використовував партизанську війну.

Комуністична партія Непалу (непальська: नेपाल कम्यनिस्ट पार्टी), скорочено КПН, була комуністичною партією в Непалі з 1949 по 1962 рік. Вона була заснована 15 вересня 1949 року для боротьби проти самодержавного режиму Рана, феодалізму та імперіалізму. Генеральним секретарем-засновником був Пушпа Лал Шрестха.

Конституція затвердила Непал як світську, федеративну, демократичну республіку, яка прагне до демократичного соціалізму. Дві основні комуністичні партії Непалу брали участь у перших виборах відповідно до нової конституції як коаліція, що зрештою призвело до їх об’єднання в 2018 році.

Демократичний рух 2006 року (непальська: लोकतन्त्र आन्दोलन, романизована: Loktantra Āndolan) — це назва політичної агітації проти прямого правління короля Непалу Г’янендри.

24 листопада 2014 року генеральний секретар партії Нетра Бікрам Чанд «Біплав» разом із 12 членами центрального комітету вийшли з партії, звинувативши Байду у слабкому керівництві та неспроможності привести партію до нового етапу революції. Нова партія була створена 29 листопада 2014 року як Маоїстська комуністична партія Непалу.

Конфлікт почався 13 лютого 1996 року, коли КПН (маоїстська) ініціювала повстання з проголошеною метою повалення непальської монархії та встановлення народної республіки; він завершився підписанням Всеосяжної мирної угоди 21 листопада 2006 року.