Що таке концепція редукціонізму?

Редукціоністський підхід використовується в багатьох дисциплінах, включаючи психологію. Він зосереджений на віра в те, що ми можемо найкраще пояснити щось, розклавши це на частини та поглянувши на кожну його частину. Якби ми хотіли зрозуміти, наприклад, автомобіль, ми б розглянули кожну частину двигуна, кузова та салону.

Таким чином, ідеї про те, що фізичні тіла є сукупністю атомів або що певний психічний стан (наприклад, віра однієї людини, що сніг білий) є ідентичним певному фізичному стану (запуску певних нейронів у мозку цієї людини) є прикладами редукціонізму.

Ідея редукціонізму може бути виражена «рівнями» пояснення, де вищі рівні можуть бути зведені, якщо необхідно, до нижчих рівнів. Таке використання рівнів розуміння частково виражає наші людські обмеження в запам’ятовуванні деталей.

Редукціонізм є віра в те, що поведінку людини можна пояснити, розклавши її на менші складові частини. Редукціоністи кажуть, що найкращий спосіб зрозуміти, чому ми поводимося так, це уважно придивитися до найпростіших частин, які складають наші системи, і використати найпростіші пояснення, щоб зрозуміти, як вони працюють.

Для емерджентистів проблема редукціонізму полягає не в теоретизуванні редукції, а в уявивши, що ви можете зрозуміти оригінал, дивлячись на зменшену форму. Ви можете легко звести все життя до хімії, але ви не зможете зрозуміти розмноження чи іншу цілеспрямовану поведінку.