Що таке L-аргінін в їжі?

L-аргінін є амінокислота, яка допомагає організму будувати білок. Ваш організм зазвичай виробляє весь необхідний L-аргінін. L-аргінін також міститься в більшості продуктів, багатих білком, включаючи рибу, червоне м’ясо, птицю, сою, цільні зерна, боби та молочні продукти. Як добавку L-аргінін можна використовувати перорально та місцево.

Насіння гарбуза мають одну з найвищих концентрацій аргініну. Одна чашка сушеного гарбузового насіння містить 6,905 грам амінокислоти. Інші насіння з великою кількістю аргініну включають насіння кавуна, кунжуту та соняшнику. Молочні продукти, такі як молоко, йогурт і сир, є джерелами аргініну.

У клінічних випробуваннях аргінін використовувався безпечно з незначними побічними ефектами протягом трьох місяців. Можливі побічні ефекти включають біль у животі та здуття живота, діарея та подагра. Це також може викликати погіршення дихання у людей з астмою. Аргінін може взаємодіяти з певними ліками, які знижують артеріальний тиск.

Продукти з високим вмістом білка природно містять L-аргінін, включаючи:

  1. М'ясо (червоне м'ясо, курка, індичка).
  2. Риба (лосось, пікша).
  3. Горіхи та насіння (мигдаль, кешью, гарбузове насіння).
  4. Бобові (соя, нут).
  5. Цільні зерна (коричневий рис, овес).
  6. Молочні продукти (молоко, йогурт, сир).

Аргінін або L-аргінін — це амінокислота, яка міститься в таких продуктах, як молочні продукти, риба, птиця та інше м’ясо. Це будівельний матеріал білка. Деякі дослідження показують, що аргінін може принести користь здоров’ю, наприклад полегшення болю в грудях, поліпшення еректильної дисфункції та зниження високого кров'яного тиску.

Крім того, не приймайте L-аргінін, якщо у вас захворювання нирок. Це може порушити баланс важливих мінералів в організмі, які називаються електролітами. Використання L-аргініну також спричинило смертельні нерегулярні серцеві ритми у деяких людей, які мають проблеми з функцією нирок або нирковою недостатністю.