Що таке матрикс печінки?

Позаклітинний матрикс у нормальній печінці складається з ряду класів макромолекул, які включають колагени (типи I, III, IV, V та VI), неколагенові глікопротеїни, які охоплюють ламінін і фібронектин серед інших, і протеоглікани [18], [19].

Позаклітинний матрикс допомагає клітинам прикріплюватися до сусідніх клітин і спілкуватися з ними, а також відіграє важливу роль у зростанні клітин, їх переміщенні та інших функціях клітин. Позаклітинний матрикс також бере участь у відновленні пошкодженої тканини.

Білки, які найчастіше зустрічаються в ECM печінки, – це колагени, причому найбільш поширені колаген I, III, IV і V типів, хоча присутні й інші ізоформи позаклітинного матриксу печінки 505, включаючи нещодавно описаний тип XVIII, попередник ендостатину [8, …

Частки: анатомічні відділи печінки. Часточки: мікроскопічні будівельні блоки печінки. Очеревина: мембрана, що покриває печінку, яка утворює зовнішній вигляд.

У біології матриця (мн.: матриці) є матеріал (або тканина) між клітинами еукаріотичного організму. Сполучна тканина за будовою являє собою позаклітинний матрикс. Нігті на руках і ногах ростуть з матриць. Він міститься в різних сполучних тканинах.

Матриця в її буквальному математичному сенсі – це організований набір математичних даних. Тому його використовують писати рівняння «організованим» способом. Це дозволяє нам мати справу окремо лише з числами, а не з буквеними змінними.