Що таке нормальний режим коливальної системи?

Нормальний режим

режим

Режим роботи електромагнітних систем описує картину поля хвиль, що поширюються. Деякі класифікації електромагнітних режимів включають: Моди в хвилеводах і лініях передачі. Ці режими аналогічні нормальним режимам вібрації в механічних системах.

https://en.wikipedia.org › wiki › Режим_(електромагнетизм)

динамічної системи є модель руху, в якій усі частини системи рухаються синусоїдально з однаковою частотою та з фіксованим співвідношенням фаз. Вільний рух, описаний нормальними модами, відбувається на фіксованих частотах.

Багатоатомні молекули зазнають складніших коливань, які можна підсумувати або розділити на звичайні режими коливань. Нормальними видами вібрації є: асиметричний, симетричний, погойдування, скручування, ножиці та гойдання для багатоатомних молекул.

Нормальний режим являє собою гармонійне коливання (з певною частотою) усіх атомів молекули навколо їх положень рівноваги з однаковою фазою для всіх атомів (тобто всі атоми досягають свого положення рівноваги одночасно).

Моди коливань конструкції – це форми, у яких структура буде вібрувати під час збудження. Усі ці зразки вібрації мають власну частоту, на якій вони коливаються найнижча частота вібрації називають природним режимом.

Нормальними режимами є природні режими вібрації. відповідно, де ωr і ηr дійсні, sr є комплексним, а ψr може бути дійсним або комплексним залежно від точної природи системи.

Типові приклади включають: У механічній динамічній системі, вібраційна мотузка є найбільш яскравим прикладом режиму, в якому мотузка є середовищем, напруга на канаті є збудженням, а зміщення мотузки щодо його статичного стану є модальною змінною.