Що таке нова велика теорія ігор?
Наприкінці 1990-х років деякі журналісти використовували вислів «Нова велика гра», щоб описати те, що, на їхню думку, було відновленим геополітичним інтересом до Центральної Азії, заснованим на мінеральних багатствах регіону.
Велика гра була суперництво між Британською та Російською імперіями XIX століття за вплив у Центральній Азії, насамперед в Афганістані, Персії та Тибеті. Дві колоніальні імперії використовували військове втручання та дипломатичні переговори, щоб придбати та перевизначити території в Центральній та Південній Азії.
Третій етап, нова теорія ігор, є визначається гравцем Harsanyi, який є раціональним, але дуже мало знає про інших гравців, наприклад, їхні функції виграшу або те, як вони формують переконання щодо функцій або переконань інших гравців у виграші.
«Велика гра» — це політичне та дипломатичне протистояння, яке існувало протягом більшої частини 19 століття між Британською імперією та Російською імперією через Афганістан та сусідні території в Центральній та Південній Азії.
теорія ігор, галузь прикладної математики, яка надає інструменти для аналізу ситуацій, у яких сторони, звані гравцями, приймають взаємозалежні рішення. Ця взаємозалежність змушує кожного гравця враховувати можливі рішення або стратегії іншого гравця при формулюванні стратегії.
Чудовим прикладом цієї математичної моделі в реальному світі є коли працівники домовляються про дії профспілки, такі як страйк. Приклади класичної теорії включають дилему ув'язненого та дилему волонтера. Ці два приклади ілюструють, як люди, мотивовані власним інтересом, не можуть досягти оптимального результату.