Що таке основи сценарного планування?
Підхід сценарного планування GLISA описує вірогідні майбутні події та змушує акторів (тобто зацікавлених сторін) реагувати на них. Мета полягає в тому, щоб врахувати невизначеність шляхом розробки основи для планування потенційно катастрофічних збоїв, а не зосереджуватися лише на конкретних, ймовірних результатах.
- Крок 1: обміркуйте майбутні сценарії. На самому першому кроці вам потрібно визначити часові рамки. …
- Крок 2: Визначте тенденції та рушійні сили. …
- Крок 3: Створіть шаблон планування сценарію. …
- Крок 4: Розробіть сценарій. …
- Крок 5: Оцініть сценарій. …
- Крок 6: відповідно оновіть стратегії та політику.
Сценарне планування дає можливість професіоналам і громадськості динамічно реагувати на невідоме майбутнє. Це допомагає їм заздалегідь подумати про те, чим може розгортатися майбутнє та як вони можуть бути чуйними, стійкими та ефективними, коли майбутнє стане реальністю.
Суть сценарного планування полягає в тому мислення в майбутньому. Щоб бути хорошим мислителем сценаріїв, необхідно розвинути здатність мислити в термінах майбутнього. Деякі люди природно думають про майбутнє. Вони постійно думають «куди це приведе», «що це ознака» і так далі.
Сценарне планування допомагає особам, які приймають рішення, визначити діапазон потенційних результатів і впливів, оцінити відповіді та керувати як позитивними, так і негативними можливостями. Візуалізуючи потенційні ризики та можливості, компанії можуть стати проактивними, а не просто реагувати на події.
Які три основні елементи сценарію? 1)Загальний контекст або всебічна історія. 2) Технічні деталі умов і подій історії. 3) Умови для оцінки/демонстрації здібностей.