Що таке правило маски підмережі?

Маска підмережі 32-розрядне число, створене встановленням бітів хоста на всі 0 і встановлення мережевих бітів на всі 1. Таким чином, маска підмережі розділяє IP-адресу на мережеву та хост-адресу. Адреса «255» завжди призначається для широкомовної адреси, а адреса «0» завжди призначається для адреси мережі.

загалом, кількість доступних хостів у підмережі дорівнює 2h−2, де h є кількістю бітів, які використовуються для частини адреси хоста. Кількість доступних підмереж дорівнює 2n, де n — кількість бітів, що використовуються для мережевої частини адреси.

Наприклад, домашня домашня мережа має стандартну маску підмережі 255.255. 255.0. Це передбачає використання 254 доступних IP-адрес у визначеній мережі. Простими словами, можна підключити до домашньої мережі до 254 пристроїв з підтримкою Інтернету, таких як телефони, комп’ютери, гаджети IoT та інші, щоб отримати доступ до Інтернету.

Це 32-розрядне число, яке розрізняє кожен октет в IP-адресі. Наприклад, як показано в таблиці 4-9, 255.255. 0.0 — стандартна маска підмережі класу B оскільки перші два байти – це одиниці (мережа), а останні два байти – нулі (хост).

Маска підмережі, як і IP-адреса складається з чотирьох чисел. Ці числа можуть варіюватися від 0 до 255. У методі, заснованому на класі, кожне з цих чотирьох чисел може мати максимальне значення 255 або мінімальне значення 0. Тоді чотири числа впорядковуються як послідовні максимальні значення, за якими слідують безперервні мінімальні значення. значення.

Щоб розрахувати кількість можливих підмереж, скористайтеся формулою 2n, де n дорівнює кількості запозичених бітів хоста. Наприклад, якщо запозичено три головні біти, то n=3. 23 = 8, тому можливе вісім підмереж, якщо запозичено три біти хоста.