Що таке процес біополірування?
Біополірування – це процес використовуючи
для модифікації поверхні целюлозних тканин для зменшення ворсистості та підвищення стійкості до пілінгу. Це досягається шляхом гідролізу целюлози, видаляючи поверхневі мікрофібрили бавовняних волокон.
Біополірування є процес фінішної обробки, який покращує якість тканини за рахунок зменшення схильності до лущення та пухнастості (целюлозних) трикотажних тканин. Біополірування наноситься на целюлозний текстиль, що створює стійкий ефект завдяки застосуванню ензимів.
Ферментна промивка або «біокаменування» – це техніка текстильного виробництва, при якій ферменти целюлази застосовуються до джинсової тканини. Як і у випадку з традиційним миттям каменю, передбачуваний ефект – вицвілий вигляд і м’якше відчуття.
У процесі біоочищення, ферменти, також звані біокаталізаторами, використовуються в поєднанні з текстильними допоміжними речовинами при м’яких умовах pH. Пектинази допомагають видалити заважаючі компоненти волокна з бавовни без необхідності використання великої кількості лугу або високих температур обробки.
Біологічне прання – це, як правило, волога тканина з перманентним покриттям, яке зазвичай виконується до або після фарбування тканини. Це також називається біополіруванням і зазвичай виконується на бавовняних тканинах. У цьому процесі тканина проходить через деяку суміш кислоти та ферментів.
Головною перевагою біополірування є запобігання пілінгу (Ленін та ін., 2009).Целюлази гідролізують мікрофібрили (волоски або пух), що виступають з поверхні пряжі, оскільки вони найбільш чутливі до ферментативної атаки.