Що таке релігійний орден Домініка?

Домініканська

Домініканська

Орден проповідників (лат. Ordo Prædicatorum, скорочено OP), широко відомий як Домініканський орден, є католицьким жеребким орденом папського права, який був заснований у Франції кастильським священиком на ім'я Домінік де Гусман.

https://en.wikipedia.org › wiki › Домініканський_орден

, один із чотирьох великих жебрак

жебрак

Жебрацькі ордени — це, перш за все, певні римсько-католицькі релігійні ордени, які прийняли для своїх членів чоловічої статі бідність, подорожі та життя в містах з метою проповіді, євангелізації та служіння, особливо бідним.

https://en.wikipedia.org › wiki › Жебруючі_ордени

орденів римо-католицької церкви, заснована Святий Домінік

Святий Домінік

Святий Домінік, OP (ісп. Santo Domingo; 8 серпня 1170 – 6 серпня 1221), також відомий як Домінік де Гусман (ісп. [ɡuθˈman]), був Кастильський католицький священик і засновник домініканського ордену.

https://en.wikipedia.org › wiki › Сен-Домінік

у 1215 р. Його члени включають монахів, черниць, активних сестер і мирян домініканців. З самого початку Орден був синтезом контемплятивного життя та активного служіння.

Ми, домініканці, зосереджуємо своє життя на цьому Ісус Христос, правдиве Світло, спонуканий Святим Духом, що випромінює Божу цілющу присутність у сучасному світі. Ми святкуємо Слово у щоденній спільній молитві, роздумах, навчанні, а у проголошенні називаємо Святу Проповідь.

Сьогодні Домініканський орден залишається одним із найстаріших і найвпливовіших жебрачих орденів у Католицькій Церкві. Орден є активною та впливовою силою в католицькій церкві, і, за оцінками, налічує близько 6500 членів.

У 16 столітті займалися домініканці та єзуїти полярна теологічна дискусія про те, як Бог може керувати людською волею таким чином, щоб не ставити під загрозу вільний вибір людини і не робити Бога автором морального зла. Ця дискусія, названа «controversy de auxiliis», так і не була вирішена.

Домініканці не мають особливого методу молитви, але наслідують Домініка, чия молитва є «завжди простий, завжди церковний”. fr Bede Jarrett OP одного разу сказав, що якщо молитва впорядкована та «зведена до суворих і швидких правил», тоді «зникають усі пригоди, всі особисті моменти та все споглядання.

Молитва, навчання, спільнота та служіння.