ЩО ТАКЕ режим стабілізації зображення?

Стабілізація зображення камерою зменшує тремтіння камери під час фотозйомки. Він може забезпечити ефективну стабілізацію, навіть якщо ваш об’єктив не обладнано стабілізатором зображення. Якщо використовується об’єктив із стабілізатором зображення, установіть перемикач стабілізатора зображення на об’єктиві в положення . Виберіть [ : режим IS (стабілізатор зображення)].

Встановіть перемикач STABILIZER у положення OFF, коли ви фотографуєте з використанням налаштування Bulb (тривала витримка). Якщо перемикач STABILIZER встановлено в положення ON, функція стабілізації зображення може викликати помилки. Стабілізатор зображення може не бути повністю ефективним, якщо ви знімаєте з сильно тремтячого автомобіля чи іншого транспорту.

Перший об’єктив зі стабілізацією зображення був представлений у 1995 році. Він усунув проблему тремтіння камери збоку. Замість того, щоб намагатися зупинити рух камери, стабілізований об’єктив забезпечує компенсуючий рух усередині неї з метою збереження статичного зображення на датчику камери.

Це вводить рухомі об’єкти у вашу систему камери та приносить із собою розмитість. Це одна з ключових причин вимкнути стабілізацію зображення. Багато систем мають спеціалізовані режими для панорамування, і це слід використовувати під час зйомки рухів та інших об’єктів, які потребують постійного руху з боку в бік.

Якщо у вас швидкий об’єкт, вам все одно знадобиться така ж коротка витримка. Де Стабілізація зображення, як правило, допомагає найбільше, якщо потрібно збільшити витримку, щоб пропускати більше світла, або використовувати нижчу ISO для зменшення шуму, як-от зйомка міського пейзажу вночі.

Якщо ви виконуєте рухи повороту/нахилу повільно, камера чи об’єктив можуть не виявити рухи повороту/нахилу, тому вимкніть стабілізацію зображення та використовуйте штатив.