Що таке римський статус?
У Римській імперії було п’ять основних типів статусу. Це були: Сенатори, вершники, громади, звільнені люди та раби. Через великий розрив між Еквестріасом і Коммонсом не існує статусу, який можна було б визначити як середній клас.
Особа могла бути римським громадянином (status civitatis), на відміну від іноземців; або він міг бути вільним (status libertatis), на відміну від рабів; або він міг займати певне становище в римській сім'ї (status familiae) або як голова сім'ї (pater familias), або як нижчий член (filii familias).
Італійці Риму продовжують ідентифікувати себе з демонімом «Роман» донині. Рим є найбільш густонаселеним містом в Італії, у самому місті проживає близько 2,8 мільйона громадян, а в римській агломерації проживає понад чотири мільйони людей.
У римському праві статус описує «правове становище» особи по відношенню як до домогосподарства цієї особи (familia), так і до ширшої громадської спільноти Риму. Поняття статусу пов’язане з caput або persona, юридичною «особистістю» індивіда.
Римської імперії більше не існує. Однак ось список деяких сучасних країн, які колись входили до складу Римської імперії: Італія, Франція, Іспанія, Португалія, Великобританія, Румунія, Греція, Єгипет, Ізраїль, Сирія, Туреччина, Ліван і Туніс. Рим, столиця Римської імперії, існує донині.