Що таке синдром TINU?

У пацієнтів зазвичай спостерігаються типові симптоми переднього увеїту (біль в очах, почервоніння, погіршення зору та світлобоязнь). Симптоми TIN нечіткі та включають лихоманка, нездужання, втома та біль у боці. Загальне нездужання зазвичай передує очним дослідженням, і його необхідно виявити під час первинного опитування.

Пацієнти з синдромом TINU успішно лікуються кортикостероїдами14), але використання системних стероїдів може бути обмежено у пацієнтів зі значним тубулоінтерстиціальним ураженням. Однак увеїт необхідно лікувати через поганий прогноз.

Хоча його захворюваність є найвищою серед дітей і підлітків, він може бути уражений будь-якого віку. Запалення нирок і очей може бути клінічно важким і стійким, але прогноз для більшості пацієнтів з TINU сприятливий.

Приблизно 200 випадків описано в літературі на сьогоднішній день, хоча про хворобу, ймовірно, не повідомляється. Він становить до третини двосторонніх гострих увеїтів у пацієнтів віком до 20 років. Хворіють переважно жінки із співвідношенням жінок:чоловіків 2,5-5:1.

Вважається, що TINU є імуноопосередкованим процесоммеханізми, що лежать в основі, недостатньо вивчені [4]. Обмежені дані свідчать про те, що модифікований С-реактивний білок (mCRP), аутоантиген, спільний як для клітин сечовини, так і для клітин ниркових канальців, може брати участь у патогенезі [5].