Що таке скандал із бутанськими біженцями?

Афера з бутанськими біженцями була шахрайською схемою, яка ошукала понад 800 людей на мільйони рупій, видавши їм фіктивні документи на ім’я шукачів притулку з Бутану, які мали право на переселення в інші країни.

Примусове вигнання, втеча біженців і право на повернення. Як обговорювалося вище, біженці, які проживали в таборах у Непалі, були або примусово вигнані зі своїх рідних місць урядом Бутану, або піддалися більш загальному переслідуванню в Бутані, що змусило їх втекти до Непалу.

Незважаючи на масштабність цього проекту переселення, приблизно 7 тис біженці залишилися в Непалі. У 2022 році біженець з Бутану, з яким ми працювали більше десяти років, порушив питання про поступове припинення підтримки Верховним комісаром ООН у справах біженців (УВКБ ООН) підтримки бутанських біженців, які залишилися в Непалі.

Колумбус має честь прийняти понад 20 000 бутансько-непальських біженців, що є найбільшою кількістю таких міст США. Більшість цих біженців є членами етнічної меншини, лхотшампа, яка походить з Непалу..

Більшість бутанських біженців індуїсти (60%). Інші релігії включають буддизм (27%), кірат (10%) і християнство. Індуїсти та буддисти вірять у реінкарнацію і часто приписують хвороби кармі, діям, скоєним у минулих життях.

США погодилися переселити 60 000 біженців із Лхотшампи після 2008 року, а опитування перепису населення 2017 року показало, що в США проживало 24 000 бутанських американців. Однак інші джерела припускають, що в країні набагато більше біженців — до 90 тис.