Що таке соціально-емоційний розвиток дошкільника?
Саме тоді діти починають розуміти, хто вони, що вони відчувають і чого очікувати, спілкуючись з іншими. Це коли вони навчаться будувати та підтримувати позитивні стосунки; переживати, керувати та виражати емоції.
Соціальні віхи для дошкільнят Починаючи з 3-5 років, діти починають краще усвідомлювати почуття інших людей, хочуть дружити та стають більш незалежними.. Опікуни можуть допомогти їм багатьма способами.
Діти навчаються соціально-емоційним навичкам у контексті їхніх стосунків спостереження, наслідування та реагування на соціальну поведінку інших. Діти також вчаться на тому, як інші реагують на їхні емоції.
Вони можуть співчувати іншим, можуть ділитися іграшками та чергувати, принаймні деякий час. Іноді вони можуть заздрити вашим стосункам з іншими людьми, наприклад, вашим партнером. У них можуть бути улюблені ігри, наприклад «Мумії та тата» або «Супермен». Ці ігри дозволяють їм випробувати різні дорослі ролі.
Деякі приклади соціально-емоційних навичок, які використовуються: Визнати, чи хтось сумний, і запитати, чи з ними все гаразд. Висловлюватися з друзями не так, як з батьками. Розуміння своїх думок і почуттів і вміння спілкуватися з іншими.
Соціальний та емоційний розвиток починається в ранньому віці. Це є коли діти починають розуміти, хто вони, що вони відчувають і чого очікувати, спілкуючись з іншими. Це коли вони вчаться формувати та підтримувати позитивні стосунки; переживати, керувати та виражати емоції.