Що таке соціально-когнітивна теорія гіпнозу?

Використовуючи інший підхід до пояснення гіпнозу, соціально-когнітивну теорію гіпнозу бачить людей у ​​гіпнотичних станах як виконавців соціальної ролі загіпнотизованої людини. Як ви дізнаєтеся, вивчаючи соціальні ролі, поведінка людей може формуватися їхніми очікуваннями щодо того, як вони повинні діяти в певній ситуації.

Соціальна когнітивна теорія (SCT) — це теорія міжособистісного рівня, розроблена Альбертом Бандурою підкреслює динамічну взаємодію між людьми (особисті фактори), їхньою поведінкою та оточенням. Цю взаємодію демонструє конструкт під назвою Взаємний детермінізм.

НАЙБОЛЬШ значущі сучасні теорії гіпнозу трактують гіпнотичні явища за трьома основними напрямками: (а) бажання суб’єкта грати роль загіпнотизованого суб’єкта (Sarbin, 1950; White, 1941), (b) збільшення сугестивність (Hall, 1933), і (c) іншу менш чітко визначену категорію, яка називається…

Когнітивно-поведінковий підхід до гіпнозу є в основному характеризується відмовою від поняття «гіпнотичний транс» і наголосом на звичайних психологічних факторах, таких як навіювання, очікування та уява, замість цього.

Одним із основних компонентів соціального пізнання є теорія розуму (ToM), ідентифікована як здатність, яка дозволяє людям пояснювати та передбачати поведінку інших через приписування психічних станів собі та іншим (Premack і Woodruff, 1978; Wimmer і Perner, 1983).

З соціальної когнітивної точки зору, спостереження за поведінкою інших впливає на особистості людей. Наприклад, підліток іде на вечірку і помічає, що люди, які вживають алкоголь, невиразно говорять, більш сварливі та голосніші, ніж ті, хто не вживає алкоголь.